Aktualności

Home / Aktualności

Oświetlenie LED

Kategorie: Tags:

Budowa instalacji fotoLed-buis-geplaatstwoltaicznej, to dopiero pierwszy etap korzystania z odnawialnego źródła energii jakim jest słońce. Posiadając już swoją własną instalację PV, stajemy się producentami energii elektrycznej, którą możemy wykorzystać według swojego uznania. Tutaj pojawia się naturalnie duży wachlarz możliwości, a każdy sposób korzystania z własnej energii jest dobry.

Jednym ze sposobów jest wykorzystanie energii z instalacji PV na oświetlenie pomieszczeń. Dzisiaj koszty oświetlenia (zwłaszcza w biurach, zakładach produkcyjnych, ośrodkach użyteczności publicznej) stanowią duży udział w kosztach eksploatacji budynków. Nie możemy zapominać także, o wszelkiego rodzaju reklamach świetlnych (reflektory, pylony, wystawy sklepowe, tablice reklamowe itp.).

Wszystkie ww. przypadki konsumują bardzo dużo energii elektry
cznej, dlatego tak istotne jest zastosowanie energooszczędnych rozwiązań pozwalających zminimalizować zużycie energii, oraz zasilić je w maksymalnym możliwym stopniu energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej.office-led1

Odpowiadając na zapytania naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć swoją ofertę, dodając oświetlenia LED, które mogą być wykorzystywane w przemyśle oraz w gospodarstwach domowych. Oświetlenia LED, można stosować zamiast tradycyjnych żarówek, co pozwala na samej wymianie zaoszczędzić do kilkudziesięciu % zużywanej energii elektrycznej na samo oświetlenie.

Współpracując z doświadczonym partnerem, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom dodatkowe rozwiązania z zakresu projektowania i wykonawstwa nowych instalacji oświetleniowych, a także modernizacji lub wymiany już istniejących. Integrując systemy oświetlenia LED z instalacją fotowoltaiczną, dostarczamy rozwiązania, które przynoszą wymierne korzyści w postaci obniżonych kosztów energii elektrycznej.

W projektach wykorzystujemy lampy, neony, oprawy zewnętrzne i wewnętrzne, świetlówki, żarówki wykonane w technologii LED. Wszystkie urządzenia możemy powiązać w system inteligentnego zarządzania oświetleniem.

 

SOLDAR nawiązał współpracę z firmą AKTW Automation

Kategorie:

Soldar nawmaszyna iglyiązał współpracę z firmą AKTW Automation, będącą jedną z najnowocześniejszych dostawców i wykonawców dedykowanych rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej oraz robotyki dla różnych gałęzi przemysłu. Jako integrator systemów automatyki, firma AKTW Automation dysponuje szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w zakresie systemów sterowania procesami przemysłowymi. W ramach swoich usług, firma AKTW projektuje i wykonuje systemy „pod klucz” począwszy od ustaleń projektowych, poprzez dobór oprogramowania, kompletację dostaw, montaż i uruchomienie, a skończywszy na szkoleniu obsługi oraz serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Automatyka przemysłowa jest kluczowym elementem do stworzenia oraz ciągłego eksploatowania efektywnej i niezawodnej linii produkcyjnej. Odpowiednia technologia oraz nowoczesny park maszynowy, pozwalają szybko reagować na coraz to szybsze i mniej przewidywalne zmiany zachodzące na rynkach. Dodatkowo, pozwala na optymalizację kosztów produkcji, co jest również kluczowym elementem na dzisiejszych bardzo konkurencyjnych i coraz to bardziej wymagających rynkach.

Dużym kosztem w każdej działalności produkcyjnej jest zużycie energii elektrycznej. Kraje które obecnie posiadają tańszą energię elektryczną, są postrzegane przez międzynarodowe firmy jako bardziej atrakcyjne do budowania zakładów produkcyjnych.

Przy stale rosnących cenach energii elektrycznej, wytwarzanie energii we własnym zakresie staje się coraz bardziej poszukiwanym i rozsądnym rozwiązaniem. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają w pewnym zakresie korzystać z własnej energii elektrycznej, a przez to obniżyć rachunki za energię.

Mając na uwadze powyższe aspekty z zakresu redukowania kosztów produkcyjnych, Soldar oraz AKTM Automation, postanowiły nawiązać współpracę, tworząc unikatowe na rynku powiązanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii z wysoce nowoczesną automatyką przemysłową.machines

Współpracując ze sobą, będziemy mogli podejść do każdego projektu w unikalny na rynku sposób, poszukując rozwiązań pozwalających optymalizować procesy produkcyjne, przy jednoczesnym obniżaniu poziomu konsumpcji energii elektrycznej. Nowoczesna i niezawodna linia produkcyjna wykorzystująca własną energię, pozwoli naszym klientom osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i stać się bardziej konkurencyjnymi na swoich rynkach.

 

 

 

 

Więcej na temat firmy AKTW Automation, mogą się Państwo dowiedzieć na stronie www.aktw.pl

 aktw logo

Fotowoltaika przyszłością rolnictwa

Kategorie: Tags:

 

Według ekspertów polskie rolnictwo zużywa około 6% energii elektrycznej w bilansie krajowym, co wskazuje na jego wyjątkowo duży potencjał w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej.

Produkcja energii ze słońca może stanowić znaczące wsparcie dla odbiorców prądu na wsi, biorąc pod uwagę fakt, iż płacą za energię więcej niż mieszkańcy miast czy przemysł.

Dlaczego rolnicy powinni zainwestować w fotowoltaikę?

Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – oszczędność na rachunkach.  Rolnicy, decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną są w stanie częściowo lub
w całości pokryć swoje wysokie zapotrzebowanie na energię. Będąc samodzielnym producentem, stają się niezależnymi od komercyjnych zakładów energetycznych.
Mikroinstalacje i małe instalacje OZE (te o mocach zbliżonych do mocy przyłączeniowych gospodarstw rolnych) wzmacniają sieci niskiego napięcia,  poprawiają jakość i bezpieczeństwo zaopatrzenia w energię gospodarstwa rolne.

Warto również dodać, iż podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na odnawialne źródła energii. Wysokość ulgi to 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.

Wreszcie potencjał miejsca… kto, jeśli nie rolnicy ma tyle przestrzeni możliwej do wykorzystania pod fotowoltaikę? Opłacalnym jest przekształcenie wolnych, nieużywanych gruntów, bądź zagospodarowanie dachów budynków gospodarczych (chlewnie, obory, hale  magazynowe, stodoły) pod własną elektrownię.
Innym aspektem przemawiającym za słusznością inwestycji jest ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji CO2 (1 kWh energii z sieci = 1,1 kg CO2).

Podsumowując wyliczanie korzyści płynących z fotowoltaiki dojdziemy do wniosku, że warto czerpać z dobra naturalnego jakim jest słońce, ponieważ mamy je za darmo. A jeśli dodamy do tego rozwój własnego gospodarstwa, to okaże się, że polski rolnik może być również nowoczesnym przedsiębiorcą. Takim, który nie boi się wprowadzać innowacji oraz działa proekologicznie.

 

SOLDAR-SIERPÓW_2

SOLDAR-SIERPÓW_3

Zdjęcia z ostatniej instalacji fotowoltaicznej wykonanej przez nas na potrzeby gospodarstwa rolnego.

SOLDAR – Certyfikowany Partner SolarWorld 2016

Kategorie:

SOLDAR - Certyfikowany Partner SolarWorld

Przerwa Świąteczna!

Kategorie:

Szanowni Państwo!

Pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia
spokojnych, radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.
Chwili odpoczynku w rodzinnym gronie
oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów
w nadchodzącym Nowym Roku.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 23.12.2015 – 08.01.2016 (włącznie) nasza firma będzie nieczynna.
W tym okresie prosimy o przesyłanie wszelkich wiadomości na e-mail: biuro@soldar.pl